Spatiu publicitar !
Contactati-ne !
XHLDS - Engine redirect
XHLDS - Engine redirect
Ultimele subiecte
» Anunt Admini 22.03.1012 !!!
Joi Mar 22, 2012 7:43 pm Scris de zUuza

» Schimbare Forum !!!!
Lun Mar 12, 2012 2:47 am Scris de zUuzu

» Noul Forum al sv-ului !!!
Dum Mar 11, 2012 10:05 pm Scris de zUuzu

» Cerere Slot pentru bLn
Dum Mar 11, 2012 9:58 pm Scris de blue

» Bancuri !
Dum Mar 11, 2012 9:52 am Scris de Romeo

» Cerere slot ;))
Sam Mar 10, 2012 11:29 pm Scris de marmota cu mp4

» Cerere slot byBomBoNeLu;x
Sam Mar 10, 2012 9:37 pm Scris de zUuza

» Reclamatie Soarek
Sam Mar 10, 2012 7:37 pm Scris de Maverick

» PROBLEMA CS
Vin Mar 09, 2012 6:23 pm Scris de dNk

» Cerere Slot by oCb^bLn
Vin Mar 09, 2012 3:26 am Scris de zUuza

» Mici probleme
Mier Mar 07, 2012 5:17 pm Scris de dNk

» Important frEEstYle^
Mar Mar 06, 2012 5:04 am Scris de frEEstYle^

» Grup Facebook
Mar Mar 06, 2012 1:01 am Scris de ClauZa

» Donatii
Lun Mar 05, 2012 8:19 pm Scris de -=Vasea=-

» SCUZE PENTRU INACTIVITATE
Lun Mar 05, 2012 3:02 am Scris de Romeo

Control panel
Profilul tau
Informatii
Preferinte
Semnatura
Social
Lista de prieteni
Membrii forumului
Grupuri de utilizatori
Mesaje private
Mesaje primite
Mesaje trimise
Subiecte monitorizate
Subiecte monitorizate
Sondaj

Va place noul forum ?

Vezi rezultatele

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Pluginuri Adaugate !!!

In jos

Pluginuri Adaugate !!!

Mesaj Scris de zUuzu la data de Dum Mar 04, 2012 8:03 am

Am facut acest post pt ca m-am decis ca de acum inainte orice plugin voi baga pe sv il voi trece aici unde voi adminii si playerii puteti sa va dati cu parerea despre acel plugin. Daca e ok sau nu...daca il lasam sau nu .....si puteti sa veniti si cu alte propuneri .

De fiecare data cand o sa pun un plugin nou o sa il trec aici..o sa explic ce reprezinta acel plugin si o sa astept pareri daca il pastram sau nu . In functie de ce spuneti acel plugin va ramane sau nu pe viitor pe sv.

Pluginuri adaugate pe data de 03.02.2012 :

- Warmup = Plugin care transforma prima runda mai precis 40 sec intr-o runda in care putem sa folosim DOAR cutitul . Dupa cele 40 de sec se da Restart automat . Astept pareri despre acest plugin . daca sa ramana sau nu .. daca trebuiesc mai mult sau mai putine secunde .

- Messages_Shower = L-am schimbat pe cel vechi . Apar diferite mesaje pe ecran . si culoarea difera de echipa in care sunteti (rosu la t si albastru la ct)

- afkbombtransfer = Am inlocuit pluginul "afkbomb" ( cand un player era afk timp de 15 sec acest plugin arunca automat bmb pe jos ) cu pluginul "afkbombtransfer" . Acesta functioneaza in felul urmator . Cand un player este afk timp de 15 sec acest plugin TRANSFERA AUTOMAT altui player bomba . Nu conteaza unde se afla acesta . Prin adaugarea acestui plugin vreau sa evit situatiile in care unii adorm cu bmb in baza si cand ramaneam cu bmb aruncata pe jos si playerii trebuiau sa se intoarca pana in baza dupa ea astfel pierzand timp in punerea bmb. De multe ori nu mai apucau sa o puna deoarece trecea timpul pana ajungeau in baza sa ia bmb . La fel astept pareri si aici .

- backweapons = Arata arma principala agatata de spate stil rucsac cand nu o folosim .

Ultima editare efectuata de catre zUuzu in Dum Mar 11, 2012 10:01 pm, editata de 1 ori

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Salut Ai postat pana acum 139 mesaje.
Fii politicos ! Urmeaza [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ! Ai răbdare !
zUuzu
Moderator Global
Moderator Global

Nr. mesajelor Nr. mesajelor : 317
Data nasterii Data nasterii : 03/11/1986
Localizare Localizare : Galati

Sus In jos

Re: Pluginuri Adaugate !!!

Mesaj Scris de Tzapu la data de Dum Mar 04, 2012 5:16 pm

Foarte buna idea mai putin prima legata de cutit....dar avand in vedere ca prima runda e de incalzire conteaza prea putin...Aia cu bomba e the best!
Tzapu
Admin pe server
Admin pe server

Nr. mesajelor Nr. mesajelor : 93
Data nasterii Data nasterii : 27/09/1984
Localizare Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de It's just fun!!! la data de Dum Mar 04, 2012 6:29 pm

Poate acum dupa ce s-a introdus warmup o sa le dispara cheful la playeri de harti de cutite >:)
It's just fun!!!
Admin pe server
Admin pe server

Nr. mesajelor Nr. mesajelor : 300
Data nasterii Data nasterii : 03/10/1995
Localizare Localizare : Lapus

http://89.121.128.229/clase/ixa/andrei_d/

Sus In jos

Mesaj Scris de Romeo la data de Dum Mar 04, 2012 8:53 pm

E foarte buna idea,si oricum prima runda se da restart,deci e o idea foarte buna si cu cutite lol my friends
Romeo
Admin pe server
Admin pe server

Nr. mesajelor Nr. mesajelor : 127
Data nasterii Data nasterii : 23/03/1994
Localizare Localizare : Germania ( Köln ) Rom=Bacau

Sus In jos

Mesaj Scris de liviulica la data de Dum Mar 04, 2012 10:53 pm

warmup - absolut inutil pe publice
message shower - poate putin util
afk bomb transfer putin cretin daca ma pun sa campez , deci si prin urmare o tampenie
backweapon absolut inutil pe publice

plus am de adaugat ca este de nejucat pe sv cand are loc un vot la sf de harta sau cand anunta nush cate minute.

ce vreau sa spun este ca sunt prea multe addonuri al caror singur scop este sa ingreuneze svul.
liviulica
Admin pe server
Admin pe server

Nr. mesajelor Nr. mesajelor : 105
Data nasterii Data nasterii : 02/10/1950
Localizare Localizare : Cuca Macaii

Sus In jos

Mesaj Scris de zUuza la data de Lun Mar 05, 2012 12:22 am

edit zUuzu : Da a inceput sa mi se miste si mie aiurea cand e votul automat dar... ati zis sa il bagam pe cel clasic. cand l-am bagat ati zis ca si ala face lag si dadea total aiurea hartile la vot....acum.... hotarati-va ce bagam pt votul de final . Nici pe seama adminilor nu vreau sa las.

Si cu ce te incurca afk bomb transfer ca nu inteleg ??? Cand faci camp nu stai nemiscat.. ca sa iti ia bmb... bmb ti-o ia doar daca esti afk si stai nemiscat. ma indoiesc ca faci camp fara sa te misti deloc. Si totusi si la celalat plugin daca stateai pe loc iti arunca bmb.deci e cam aceeasi chestie doar ca acum ia bmb si o transfera altcuiva. si pana la urma pt ce sa faci prea mult camp daca esti tero ????

iar warmup si backweapon au fost bagate pt asa zisa "distractie".nu ca ar fi utile . Si o data cu introducerea warmupului am scos pluginul de restart care era inainte.

Si din pluginurile vechi care mai crezi ca sunt inutile? ca daca vi cu argumente si mi se pare ok mai scot din ele cum am mai facut si cu alte pluginuri . Ideea e ca e ceva si cu hostul in ultima perioada de are sv-ul lag pt ca lagul a inceput cam de o sapt pe sv iar eu pana ieri nu am umblat la sv.

Salut Vizitator! Ai postat pana acum 139 mesaje.
Ultima ta vizita: .
Esti membru din .
zUuza
Moderator Global
Moderator Global

Nr. mesajelor Nr. mesajelor : 472
Data nasterii Data nasterii : 19/03/1987

Sus In jos

Mesaj Scris de marmota cu mp4 la data de Lun Mar 05, 2012 12:45 am

toate sunt ok..doar ca pe ala cu backweapon nu-l inteleg..e in plus dupa parerea mea :)

marmota cu mp4
Moderator
Moderator

Nr. mesajelor Nr. mesajelor : 346
Data nasterii Data nasterii : 11/10/1993
Localizare Localizare : Bucuresti/Rahova

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000893374975

Sus In jos

Mesaj Scris de zUuzu la data de Lun Mar 05, 2012 1:42 am

In noaptea asta voi reinstala din nou sv-ul...voi readauga addonsul .... voi mai umbla iar pe la pluginuri si tot in seara asta voi adauga si harti noi pe sv si o sa le testez daca merg. Ideea e ca nu stiu daca mai are rost sa mai bag harti mari pt ca de poimaine nu vom mai avea redirecte deci banuim ca o sa revenim la hartile mici dar cu toate astea daca tot ma apuc de o treaba mai bag si cateva mari . Voi anunta aici schimbarile legate de pluginuri daca or sa fie...iar la topicul dedicat Hartilor voi posta hartile noi adaugate pe sv dupa care maine zUuza o sa refaca lista cu hartile de pe sv .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Salut Ai postat pana acum 139 mesaje.
Fii politicos ! Urmeaza [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ! Ai răbdare !
zUuzu
Moderator Global
Moderator Global

Nr. mesajelor Nr. mesajelor : 317
Data nasterii Data nasterii : 03/11/1986

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus